Merhaba.

Ben Ece Gizem. 1989 yılında İstanbul’da doğdum.
Lisans eğitimimi ODTÜ Kimya Bölümü’nde tamamladım.

İş hayatına başladıktan kısa bir süre sonra, yaşamımın sürekli olarak aynı daire içerisinde döndüğünü ve kendimi hep benzer ve tıkanmış noktalarda bulduğumu fark ettim. Ve eğer bir şeyler yapmazsam bunun hep bu şekilde süreceğini… Yaşamıma bir yön verebilmek için öncelikle kim olduğuma dair anlamam gereken şeyler olduğuna ilişkin bir sezgi ile, bir psikolog ve felsefe/kavram koçu ile çalışmaya başladım. Bugüne kadar yaşamın anlamını kitaplar arasında bulmaya çalışmış ve yorulmuştum. Nihayet elimi taşın altına sokmaya karar verip, iç mağarama doğru bir yolculuğa başladım.

İçeriye doğru attığım o ufak adımlar bugün büyüdüler ve hayatımın merkezindeki uğraşılar haline geldiler. İlgi alanlarımı bireyselden toplumsal çerçeveye taşıma ve hayatımdaki izdüşümlerini anlama niyetiyle, 2018 yılında Sosyoloji lisans bölümü okumaya başladım. Bir yandan özel sektörde Ar-Ge ve teknoloji yönetimi üzerine çalışmakta, diğer yandan da İstanbul ODTÜ Mezunlar Derneği’nde öğrencilere mentorluk yapmaktayım.

Bugün, içeriye doğru yaptığım yolculuktaki izlenimlerimi kendimle daha çok temas edebilme niyetiyle yazıyorum. Kendimi yazarak ifade etmeyi, kısa öyküler okumayı ve yazmayı denemeyi, sevdiklerime küçük güzellikler planlamayı, piyano ve yan flüt çalmayı çok severim.

Dişil ve Eril Enerji, Kuantum Düşünce, Makro Felsefe, Arketipler ve Sosyoloji odak çalışma alanlarım olup, birbirleriyle harmanlayarak üzerilerinde derinleşmeye ve gelişmeye devam etmekteyim.

ALDIĞIM EĞİTİMLER
2020 – Mikro Makro Anlayış, Kerem Şenoğlu
2019 – Kuantum Düşünce Tekniği ile Çekim Yasası, Kerem Şenoğlu
2015-2020 – Felsefe/Kavram ve Yönetim Koçluğu, Kerem Şenoğlu
2018 – Mentorluk Eğitimi, ODTÜ İstanbul Mezunları Derneği
2018 – Sağlıklı Menstrüel Döngüler, Gizem Onay
2017 – Şiddetsiz İletişim Giriş Eğitimi: Haklının ve Haksızın Ötesinde, Şükrü Bozkurt
2016 – Dişil ile Eril’in Buluşması, Didem Çivici

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir